"Sądząc po wynikach gospodarczych Polski, za dziesięć lat będzie ona nowymi Niemcami Europy" - ocenił premier Węgier Viktor Orban w wywiadzie dla Radia Kossuth.
Bez obecności tłumów wciągnięto w niedzielę flagę przed parlamentem węgierskim z okazji święta narodowego, upamiętniającego rocznicę wybuchu rewolucji węgierskiej 1848–1849 roku.
Byłoby tragedią dla szóstej gospodarki w Europie, kolebki ruchu antykomunistycznego, który doprowadził do upadku komunizmu, gdyby wróciła od demokracji do rządów jednopartyjnych - pisze w artykule redakcyjnym "Financial Times".