Polska i świat
Kwarantanna dla podróżnych przybywających z Wielkiej Brytanii

Podróżni przybywający do Polski z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej będą podlegali obowiązkowej siedmiodniowej kwarantannie.

Z kwarantanny zwalniać będzie tylko negatywny wynik testu wykonanego nie wcześniej niż po tygodniu. Rozporządzenie wprowadzające taką zasadę zostało opublikowane we wtorek. Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że podjęte decyzje mają między innymi "zmniejszyć ryzyko transmisji wariantu Delta koronawirusa".

Rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw po godzinie 19 we wtorek. Podano tam, że obowiązkowej kwarantannie podlegać będą osoby podróżujące do Polski ze Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. "Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia" - czytamy.

Czytaj dalej:
Powiązane publikacje
Nowa ustawa o zmianie ustawy o języku polskim oraz ustawy o Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, podpisana przez Prezydenta RP Karola Nawrockiego, gruntownie przebudowuje system poświadczania znajomości języka polskiego jako obcego
Zmniejszyła się liczba Polaków w Zjednoczonym Królestwie. Według opublikowanych w czwartek danych 19 tys. opuściło kraj, a 6 tys. do niego przyjechało.
Donald Tusk poinformował, że Polska wykona wyrok TSUE ws. małżeństw jednopłciowych.
Lekarze spoza Unii Europejskiej do 1 maja 2026 r. mieli obowiązek potwierdzić znajomość języka polskiego.
Ponad 19,8 tys. umów dożywocia zawarli seniorzy w 2025 r. Z danych resortu sprawiedliwości wynika, że co roku przybywa osób starszych, które decydują się oddać mieszkanie w zamian za dożywotnią opiekę
Komisja Zdrowia przyjęła we wtorek poprawkę wydłużającą o rok termin zdania egzaminu językowego przez lekarzy z Ukrainy.
Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej uczcili na różne sposoby 100. rocznicę urodzin Elżbiety II, najdłużej panującej i najstarszej osoby, jaka zasiadała na brytyjskim tronie.
Historyczny dzień dla Kościoła anglikańskiego. 63-letnia Sarah Mullally jako pierwsza kobieta objęła urząd arcybiskupa Canterbury.
Uciekali z Ukrainy przed wojną i tak trafili do Polski. Najczęściej dzięki pomocy innych, bo sami nie potrafią o siebie zadbać.