Polska i świat
Odbudowujemy pozycję na Bałtyku. Stocznia Szczecińska buduje prom

Prom pasażersko–towarowy, który ma kursować na linii Świnoujście-Ystad, wybuduje Stocznia Szczecińska, która należy do grupy kapitałowej Mars. Kontrakt w tej sprawie podpisali w środę w Kołobrzegu przedstawiciele władz Polskiej Żeglugi Bałtyckiej oraz stoczni.

Czytaj dalej: tvp.info

Powiązane publikacje
Zarządu Dróg Miejskich zlecił przygotowanie wizualizacji kolei linowej ze śródmieścia do północnych dzielnic miasta, w budżecie zabezpieczono też środki na kolejne prace nad projektem.
Na Półwyspie Helskim powstała nowa atrakcja. Do sieci trafiły zdjęcia nowego cypla, a zachwyceni internauci komentują: "powiększyła nam się ojczyzna". Nic dziwnego, że w miniony weekend spacerowicze chętnie odwiedzali miejsce, które okrzyknęli "nowym kawałkiem Polski".
Poważne ostrzeżenie dotyczące zagrożenia dla infrastruktury energetycznej objęło wszystkie kraje nordyckie – informuje szwedzka stacja TV4.
Międzynarodowy Komitet Paralimpijski przekazał, że po latach ograniczeń związanych z inwazją na Ukrainę obie reprezentacje otrzymały zielone światło do pełnoprawnego startu podczas zimowych igrzysk paralimpijskich Mediolan — Cortina 2026.
Umiarkowana Partia Koalicyjna, stojąca na czele szwedzkiego rządu, chce powołać komisję oceniającą plusy i minusy ewentualnego wejścia kraju do strefy euro.
Szwecja została partnerem Polski w programie zakupu trzech okrętów podwodnych dla Marynarki Wojennej - poinformował szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.
Od 1 stycznia w Krakowie zacznie obowiązywać strefa czystego transportu obejmująca obszar wewnątrz IV obwodnicy. Miasto szacuje, że 80 proc. kierowców nie będzie musiało podejmować żadnych działań.
Główny Inspektor Ruchu Drogowego wydał w tym roku zgodę na dwa nowe połączenia autobusowe Królewiec-Warszawa, i choć powinny prowadzić je spółki z obu krajów, linie te kontrolują Rosjanie, którzy zarejestrowali firmy w Polsce – podała „Rzeczpospolita” w czwartkowym wydaniu.
Polska zakończyła budowę strategicznej trasy. Kierowcy mogą już korzystać z dwujezdniowej obwodnicy Łomży w ciągu drogi ekspresowej S61.