Polska i Ukraina
Prezydent elekt zapowiada spotkanie z Zełenskim

Jako prezydent odwiedzę wszystkich naszych sąsiadów, a Ukraina jest jednym z nich - dodał. Stwierdził też, iż Polska z Ukrainą ma wiele wspólnych interesów.

Karol Nawrocki powiedział w Polsat News, że z całą pewnością dojdzie do jego spotkania z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim "w jakimś odpowiednim cyklu spotkań". "Oczywiście Ukraina, która znajduje się w stanie wojennym jest też naszym sąsiadem i ja odwiedzę wszystkich naszych sąsiadów jako prezydent Polski" - podkreślił prezydent elekt.

Na pytanie, czy chciałby porozmawiać z Zełenskim, Nawrocki odparł, że będzie musiał z nim porozmawiać.

Czytaj dalej:
Powiązane publikacje
Decyzja Wołodymyra Zełenskiego wywołała polityczną burzę w Polsce. Na ruch prezydenta Ukrainy ostro zareagował były ambasador Bartosz Cichocki.
Fundacja Wolność i Demokracja ogłosiła nabór do programu «Minigranty 2026.
Rusza kolejny nabór w ramach inicjatywy, dzięki której lokalne organizacje pozarządowe z województw lubelskiego i podkarpackiego otrzymają wsparcie finansowe, aby zadbać o te miejsca z szacunkiem i troską.
Na Politechnice Lwowskiej 8 maja odbyło się wyjątkowe spotkanie z polskim astronautą dr inż. Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim.
Polacy mają „podarować” Ukraińcom autostradę do Lwowa. Budowę M10 (ok. 80 km) chce sfinansować polski rząd.
Prezydent Karol Nawrocki po uroczystościach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej poleci dziś do Budapesztu, by spotkać się po raz kolejny tego dnia z prezydentem Węgier, a także z premierem Viktorem Orbanem.
Weto prezydenta Karola Nawrockiego wobec unijnego programu SAFE wywołało polityczną burzę, a w tle pojawiły się sugestie o możliwe naciski z zagranicy.
Jednostki naukowe Polskiej Akademii Nauk mogą składać wnioski na dofinansowanie długoterminowych pobytów badawczych naukowców z Ukrainy.
Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie odbył się protest przeciwko decyzji prezydenta Karola Nawrockiego, który zawetował ustawę w sprawie unijnego programu SAFE.