Świat
Poważna twarz papieża. Donald Trump przyjęty w Watykanie

Pół godziny trwała rozmowa papieża Franciszka z prezydentem USA Donaldem Trumpem w środę w Watykanie. Było to ich pierwsze, bardzo oczekiwane spotkanie. Prezydent USA przybył na spotkanie z jednym ze swoich najwyżej postawionych krytyków - skomentowała agencja Reutera.

Czytaj dalej: tvn24.pl

Powiązane publikacje
W trakcie ostatniego konklawe jeden z kardynałów wszedł z telefonem w kieszeni do Kaplicy Sykstyńskiej. To czyn, za który grozi ekskomunika.
Watykan ogłosił w środę kolejne podróże apostolskie Leona XIV. Na trasie papieża znajdzie się m.in. Monako.
Król Karol III wraz z małżonką Kamilą złożą w czwartek wizytę państwową w Watykanie. Po raz pierwszy od 500 lat brytyjski król i papież będą się wspólnie modlić w Kaplicy Sykstyńskiej.
Obywatele 12 państw bez możliwości wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych. Prezydent USA Donald Trump podpisał rozporządzenie zakazujące całkowicie wjazdu do kraju dla obywateli między innymi Afganistanu, Haiti, Iranu, Sudanu i Libii.
Papież Leon XIV skierował kilka zdań do Polaków w trakcie swojej pierwszej audiencji generalnej. „Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów”.
Papież Leon XIV jest gotów udostępnić Watykan, by to tam toczyły się rozmowy pokojowe w sprawie wojny w Ukrainie. Poinformowała o tym premier Włoch Giorgia Meloni.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wyraził wdzięczność Watykanowi za gotowość do odegrania roli mediatora w negocjacjach z Rosją oraz wspieranie sprawiedliwego pokoju.
W niedzielę w Watykanie odbyła się inauguracja pontyfikatu nowego papieża Leona XIV. Uroczystość zorganizowano 10 dni po wyborze kardynała Roberta Prevosta na konklawe, które trwało dobę.
Media przypomniały jego słowa otwartej krytyki Federacji Rosyjskiej, której zarzucał między innymi "zbrodnie przeciwko ludzkości".