NATOscope
Do połowy września poznamy plan modernizacji technicznej polskich sił zbrojnych

Do połowy września zostanie przedstawiony plan modernizacji technicznej sił zbrojnych – zapowiada wiceszef MON Bartosz Kownacki. Na konferencji prasowej wraz z prezesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej Arkadiuszem Siwką zapewnił też, że zmiany personalne w spółkach PGZ wynikają z powodów merytorycznych.

Kownacki powiedział, że konferencja, zorganizowana w przeddzień kieleckich targów zbrojeniowych, ma związek także «z atakami» opozycji wobec obecnego kierownictwa MON.

«Od jutra zaczynamy wielki festiwal polskiego przemysłu obronnego, to będzie wielki sukces Polski, wszystkich ugrupowań, z lewa i z prawa, tych, które rządziły, i tych, które rządzą» – powiedział Kownacki.

Przypomniał, że został zobowiązany, by szczegółowy projekt planu modernizacji technicznej na lata 2017–22 przedłożyć do 15 września, i zapewnił, że termin zostanie dotrzymany. Dodał, że plan «de facto już jest», czeka na ostateczną akceptację ministra Antoniego Macierewicza.

Źródło: www.kurier.pap.pl

Foto: Aquir / pixabay

Powiązane publikacje
Ranking Global Firepower 2026 mierzy potencjał militarny 145 państw świata. W najnowszym zestawieniu na podium znalazły się Stany Zjednoczone, Rosja i Chiny.
Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że do 2030 r. Polska ma mieć najsilniejszą i największą armię w Europie.
Ukraina przedstawiła nazwiska 11 rosyjskich sportowców — zarówno aktualnych, jak i byłych — którzy pomagają swojemu krajowi w wojnie.
USA sugerują, żeby jedna z polskich baterii systemu Patriot została przerzucona na Bliski Wschód. Chcą też pocisków, które już są w naszym kraju – pisze „Rzeczpospolita”.
Jak co roku na portalu Global Firepower powstał ranking armii wszystkich państw świata. Które miejsce zajęła Polska i czy udało nam się poprawić zeszłoroczny wynik?
Premier Donald Tusk zapowiedział, że Polska nie wyśle swoich wojsk do Iranu. Jak dodał, ten konflikt nie dotyczy bezpośrednio naszego bezpieczeństwa.
Samoloty Sił Powietrznych wystartowały z Polski, by wesprzeć działania związane z ewakuacją Polaków z Bliskiego Wschodu - przekazało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.
Sejm przyjął ustawę, która zwalnia z odpowiedzialności Polaków walczących po stronie Ukrainy.
Setki czołgów w drodze do sąsiada Polski. Litwa stanie się jednym z najważniejszych punktów obecności Bundeswehry poza granicami Niemiec.