Polska i Ukraina
Nie myślą o nich "skażeni", tylko samotni. Tej zimy chcą dotrzeć do babuszki żyjącej w głębi strefy

Gdy tylko ich widzą, ich twarze promienieją. Bo to przyjaciele z Polski. Przejeżdżają setki kilometrów, by im - starszym i schorowanym - pomóc. Narąbią drewna, naprawią to, co zepsute. Przywiozą jedzenie na kilka tygodni i ciepłe rzeczy.

A przede wszystkim poświęcą im czas. Bo na co dzień nie mają do kogo się odezwać. Zimą znów ich odwiedzą.

Czytaj dalej: www.tvn24.pl

 

Powiązane publikacje
46 proc. ankietowanych Polaków uważa, że największym zagrożeniem dla stabilności kraju w najbliższych pięciu latach jest spór polityczny i polaryzacja - wynika z sondażu CBOS.
46 proc. respondentów uważa, że sytuacja w Polsce zmierza w złym kierunku - wynika z opublikowanego w poniedziałek badania CBOS.
Dla co trzeciego mieszkańca naszego kraju z pokolenia Z (16–26 lat) jest obojętne, czy żyje w wolności, czy w autorytaryzmie.
Dla Polaków zakładanie rodziny wiąże się z chęcią osiągnięcia trwałego poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji życiowej. Kluczowe dla szczęścia rodzinnego jest otwarte i skuteczne porozumiewanie się, a także wspólne chwile i wzajemne wsparcie.
Polacy coraz częściej deklarują, że w przypadku wybuchu konfliktu zbrojnego zdecydowaliby się na ucieczkę. Z najnowszego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" wynika, że ponad 32 proc. osób opuściłoby swoje miejsce zamieszkania.
Prawie 70 proc. Polaków wierzy w to, że pieniądze dają szczęście. To przekonanie najbardziej podzielane jest przez ludzi młodych, w grupie 18-24 lata odsetek ten wzrasta aż do 82 proc.
Prawie 60 proc. Polaków twierdzi, że w ciągu ostatniego roku zmianie uległa ich sytuacja materialna i żyje im się gorzej – wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".
47 proc. badanych uważa, że sytuacja w Polsce zmierza w złym kierunku. Pozytywnie ocenia ją 35 proc. osób. Zadowolenie z sytuacji w kraju najczęściej deklarują zwolennicy Koalicji Obywatelskiej.
Jacy są młodzi ludzie w 2024 r.? Rodzina i przyjaciele to dla nich największa wartość i źródło wsparcia, większość z nich już pracuje i uważa, że wyższe wykształcenie jest bardzo ważne dla osiągnięcia sukcesu zawodowego.