Польща
Не пандемія, а подорожчання стало найчастішою причиною переживань поляків

Гроші обігнали пандемію, як засвідчило опитування, проведене на замовлення Реєстру боржників BIG Info Monitor. Найчастіше тривогу в 2020 р. серед поляків викликало зростання цін.

Лише на наступних місцях опинилися переживання за здоров’я чи втома від новин про коронавірус.

36 % респондентів, опитаних Maison&Partners, як найчастішу причину переживань у 2020 р. назвали зростання цін на продукти і послуги. 27 % вибрали негативні новини ЗМІ про пандемію, 25 % – тривогу за здоров’я.

Чергові місця зайняли:
- відсутність контакту з людьми (25 %);
- обмеження доступу до послуг і розваг (24 %);
- побоювання за свої фінанси (18 %);
- занадто малі заробітки (15 %);
- звільнення з роботи (12,5 %).

Зростання цін – другий раз підряд

В опитуванні щодо найбільших тривог поляків підвищення цін на товари і послуги виграло вже вдруге – у 2019 р. за цей пункт проголосував 51 % респондентів. Проте минулого року певна частина опитаних взагалі не бачили приводу для тривог. Відчуттів такого типу уникнули 8 %, найбільше (12 %) – серед пенсіонерів.

Автори дослідження звернули увагу, що відповіді значно різняться залежно від віку респондентів. Серед осіб віком 65+ найчастіше називали інфляцію (45 %) та побоювання про своє здоров’я через коронавірус (42 %), на третьому місці – масу негативних новин про пандемію і відсутність контактів з іншими людьми (по 32 %).

Тим часом для респондентів віком 18–24 років найбільш дошкульними минулого року були обмеження можливості зустрічатися з іншими людьми, про що говорили 33 % опитаних. На другому місці – негативні новини у ЗМІ, а тривожний психічний стан (22 %) майже зрівнявся в цьому випадку зі скаргами на інфляцію, про яку згадали 24 % наймолодших опитаних. Наступні місця зайняли малі заробітки (18 %) і необхідність дистанційного навчання (16 %)

Дослідження на замовлення Реєстру боржників BIG InfoMonitor провела компанія Maison&Partners методом CAWI на дослідницькій панелі Ariadna 11–15 грудня 2020 р. на загальнопольській вибірці поляків. В опитуванні взяли участь 1106 осіб.

джерело:
Схожі публікації
Молоді поляки дедалі частіше відмовляються від алкоголю та традиційних сигарет, що ще кілька років тому можна було би вважати приводом для оптимізму.
Понад половина учасників опитування не змогли висловити думку щодо того, хто має стати президентом Кракова після Александра Мішальського.
Куди найбагатші люди переводять свої статки? Швейцарія щойно втратила позицію лідера рейтингу.
71 % респондентів виступив за те, щоб Польща залишалася в Європейському Союзі. За вихід з ЄС – 21 % опитаних.
Понад половина поляків заявили, що протягом останнього місяця їм вдалося заощадити частину грошей. Це зростання на 3 % у місячному вимірі.
Варшавський ринок житла щойно подолав чергову символічну межу. Середня пропонована ціна нового житла уперше перевищила рівень у 20 тис. злотих за квадратний метр.
У 2025 р. кількість виконаних смертних вироків досягла найвищого рівня, зафіксованого Amnesty International з 1981 р.
Понад половина поляків побоюється, що вже цього року Росія може вдатися до воєнних дій проти держав НАТО в регіоні Центрально-Східної Європи.
Третина польських водіїв, якби не фінансові обмеження, змінювала б автомобіль кожні три-чотири роки.