Міністри юстиції Бельгії, Німеччини, Франції, Італії, Люксембургу, Нідерландів та Іспанії підписали заклик до своїх громадян не брати участі у війні в Україні.
Йдеться про добровольців, які хочуть воювати з росіянами в лавах сформованого Міжнародного легіону Військ територіальної оборони України.
У спільній заяві Німеччина та ще шість країн-членів ЄС радять своїм громадянам не їхати в Україну у якості добровольців, а міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен після зустрічі зі своїми колегами з ЄС у Брюсселі заявив, що вищезгадані країни ЄС намагатимуться не допустити виїзду людей до зони бойових дій.
Наприкінці лютого Президент України Володимир Зеленський оголосив про створення Міжнародного легіону, який буде боротися проти російських військ. На початку березня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що до його лав уже вступили 20 тис. іноземців, переважно з європейських країн.
Європейські країни займають різні позиції з цього приводу. Наприклад, раніше МЗС Великобританії закликало своїх громадян не брати участь у війні в Україні. Натомість влада Чехії заявила, що не притягатиме до відповідальності своїх громадян, які поїдуть воювати в Україну проти російських загарбників.