Польща
Через війну поляки готові економити

Початок війни в Україні зробив поляків готовими до змін, які допоможуть зменшити споживання газу та сирої нафти.

Про це повідомляє Dziennik Gazeta Prawna, посилаючись на результати опитування, проведеного агенцією YouGov на замовлення Європейського кліматичного фонду.

Зростає усвідомлення того, що зменшення використання викопного палива безпосередньо впливає на прибутки Кремля та його здатність вести війну проти України. В результаті поляки заявляють, що змінюють свої звички або готові змінити їх у найближчому часі.

За результатами опитування, 35 % респондентів кажуть, що для зменшення залежності від російської сировини, вони вже почали економити, зменшуючи потужність свого опалення. Ще 17 % готові зробити це протягом цього року. Ще більш популярним, за словами учасників опитування, є інший вид енергозбереження: це вмикання опалення щодня на меншу кількість годин. Про це згадують 42 % опитаних, а 15 % поляків готові зробити це найближчим часом. У випадку обох цих способів економії по 8 % респондентів почали це робити нещодавно, після початку війни.

Результати опитування свідчать про величезний потенціал дій, пов’язаних зі зміною джерел тепла та інвестиціями в термомодернізацію житла. Наприклад, про готовність покращити утеплення свого житла заявляють 34 % опитаних (19 % бажають провести термомодернізацію ще цього рок, а 15 % – будуть готові до такого кроку протягом найближчих п’яти років).

джерело:
Схожі публікації
Молоді поляки дедалі частіше відмовляються від алкоголю та традиційних сигарет, що ще кілька років тому можна було би вважати приводом для оптимізму.
Понад половина учасників опитування не змогли висловити думку щодо того, хто має стати президентом Кракова після Александра Мішальського.
71 % респондентів виступив за те, щоб Польща залишалася в Європейському Союзі. За вихід з ЄС – 21 % опитаних.
Понад половина поляків заявили, що протягом останнього місяця їм вдалося заощадити частину грошей. Це зростання на 3 % у місячному вимірі.
Унаслідок масованої російської атаки на Київ у ніч із суботи на неділю зазнали пошкоджень приміщення двох польських організацій.
Петер Мадяр, який перебував у Польщі з першим закордонним візитом, зустрівся з Дональдом Туском і Каролем Навроцьким. Насамперед вони обговорювали нові відносини з Польщею.
Понад половина поляків побоюється, що вже цього року Росія може вдатися до воєнних дій проти держав НАТО в регіоні Центрально-Східної Європи.
Третина польських водіїв, якби не фінансові обмеження, змінювала б автомобіль кожні три-чотири роки.
Понад половина громадян Польщі виступає за зрівняння пенсійного віку для жінок і чоловіків. І це не єдине побажання.