У Польщі триває прийом заявок на добову виплату 40 злотих на утримання та проживання осіб, які прибули із зони бойових дій. Виявляється, все частіше притулок новим біженцям надають співвітчизники.
Із початку війни польські пункти перетину кордону з Україною перетнули майже 8,2 млн осіб. З Польщі в Україну за цей період виїхали 6,36 млн осіб. Хоча багато біженців повернулися на Батьківщину, в Польщі не бракує людей, які потребують підтримки, особливо тепер – узимку.
Поляки й надалі можуть прийняти під свій дах біженців, а уряд заплатить за їх утримання 40 злотих на день. Умовою є лише, щоб біженець не перебував у країні більше ніж 120 днів. У виняткових випадках допомога може виплачуватися довше – це стосується людей старшого віку, осіб з інвалідністю, вагітних та жінок з немовлятами, а також тих, хто самотужки виховує щонайменше трьох дітей.
Такі заявки й надалі подаються, хоча не в такій кількості, як навесні цього року. Наприклад, у Гданську в листопаді надійшла 721 заявка на прийом 1438 біженців. На піку – у травні – таких заявок було 2540, які охоплювали 7738 осіб.
Сьогодні все частіше біженцям допомагають співвітчизники.
«Дійсно, все більше осіб з України стають у Польщі самостійними, знімають житло та привозять сюди своїх рідних або запрошують знайомих. У Кельцях приблизно кожну четверту заявку на виплату 40 злотих за прийом у себе біженців подає громадянин України», – коментує працівниця міського центру допомоги родинам Агата Беднаж.