Світ
Євростат опублікував мапу матеріального добробуту домогосподарств у країнах ЄС

У 2022 р. фактичне індивідуальне споживання на душу населення, виражене в стандартах купівельної спроможності (PPS), коливалося від 67 до 138 % у 27 країнах ЄС.

«Фактичне індивідуальне споживання (AIC) складається з товарів і послуг, фактично спожитих домогосподарствами, незалежно від того, чи вони купуються та оплачуються безпосередньо домогосподарствами, урядом або некомерційними організаціями. AIC на душу населення можна розглядати як показник матеріального добробуту домогосподарств», ‒ пояснює Євростат.

У 2022 р. дев’ять країн Європейського Союзу зафіксували показник AIC на душу населення вище середнього в ЄС. Найвищий рівень був зафіксований у Люксембурзі (138 %), Німеччині (119 %) та Австрії (118 %).

З іншого боку, 18 країн Європейського Союзу зафіксували цей показник нижче середнього рівня. Найнижчі показники ‒ в Болгарії (67 %, що на 33 % нижче від середнього в ЄС), в Угорщині (72 %, що на 28 % нижче) і в Словаччині (73 %, що нижче на 27 %).

Валовий внутрішній продукт (ВВП) на душу населення, що є показником економічної активності, також продемонстрував значні відмінності між членами ЄС.

ВВП на душу населення вище середнього в ЄС рівня зафіксовано в 11 країнах ЄС. Найвищим він був у Люксембурзі (на 161 % вище середнього в ЄС), Ірландії (на 133 %) та Данії (на 37 %).

На іншому кінці списку з найнижчими показниками опинилися Болгарія (на 41 % нижче середнього показника в ЄС), Словаччина та Греція (обидві нижче на 32 %).

У Польщі фактичне індивідуальне споживання на душу населення систематично зростає. У 2018 р. AIC на душу населення у стандарті купівельної спроможності становив 78 %, тобто на 22 % нижче середнього показника в ЄС.

У 2022 р. польський ВВП на душу населення становив 80 % середнього показника в ЄС.

джерело:
Схожі публікації
Ягеллонський університет вкотре став найвище оціненим польським університетом у рейтингу CWUR 2026. Загалом до списку увійшли 39 освітніх закладів із Польщі.
Рейтинг Global Firepower 2026 вимірює військовий потенціал 145 держав світу. У найновішому рейтингу на п’єдесталі опинилися Сполучені Штати, Росія та Китай. У другій десятці опинився Іран. Польща посіла 21-ше місце.
У 2025 р. кількість виконаних смертних вироків досягла найвищого рівня, зафіксованого Amnesty International з 1981 р.
Платформа COOLCITY Index 2026 оцінила стійкість міст до наслідків змін клімату, як-от хвилі спеки, посухи чи сильні опади.
Аеропорт Шопена у Варшаві має дуже вдалий місяць. У квітні столичний аеропорт обслужив майже 2 млн пасажирів, зафіксувавши чергове зростання порівняно з минулим роком.
У 2025 р. через війни, конфлікти та стихійні лиха у світі зафіксовано рекордні 32,3 млн нових випадків внутрішнього переміщення.
Протягом останніх п’яти років кількість надзвичайно багатих у Європі зросла майже до 184 тис. осіб.
Порт Гданськ зміцнив свою позицію серед найбільших портів Європи. Він піднявся на восьме місце на континенті.
Польща посіла несподівано низьку позицію в глобальному рейтингу зв’язку з природою.