Польща та Україна
Анджей Дуда: «Транзит українського зерна через Польщу повинен бути більшим»

Польська сторона вивчить український план експорту та підготує свої пропозиції.

Президент Польщі вважає правильним рішення уряду Польщі зберегти ембарго на українське зерно після того, як Єврокомісія вирішила скасувати заборону ЄС.

Водночас президент наголосив, що потрібно зробити все, щоб транзит українського зерна через Польщу був якомога більшим.

«Ми хочемо допомагати Україні, хочемо підтримувати її. Ми хочемо підтримувати ті країни, де очікують на українське зерно. Польща не потребує цього зерна, бо воно негативно впливає на ціни на агропродукцію в країні. Така ситуація не повинна мати місця. Ввезення українського зерна негативно позначається на польських фермерах, тож обов’язком польської влади було це зупинити», ‒ наголосив польський лідер.

Схожі публікації
Заступниця міністра сільського господарства Польщі наголосила, що переговори були складними, але змістовними.
Компанія CARFAX стверджує, що з 3,5 млн автомобілів, проданих торік у Польщі, більшість становили транспортні засоби з двигуном внутрішнього згоряння, частка яких сягнула 54 %.
Міністерство сільського господарства Польщі шукає способи стримати різке зростання цін на добрива.
Польська торгівля з Україною зростає, особливо з боку експорту.
Учора міністри країн-членів Європейського Союзу на засіданні Ради ЄС остаточно затвердили заборону на імпорт російського газу, яка набуде чинності з 2027 р.
Європейський Союз та блок країн МЕРКОСУР підписали угоду про вільну торгівлю. Угоді, переговори щодо якої тривали чверть століття, найсильніше протистояли Польща та Франція.
9 січня фермери з усієї Польщі проведуть протест у Варшаві проти торговельної угоди ЄС із країнами МЕРКОСУР, яка передбачає спрощений імпорт яловичини, птиці та молочних продуктів із Південної Америки.
Міністр сільського господарства наголосив, що, хоча Польща виступає проти угоди, Варшава все ж прагне забезпечити максимально можливий захист для фермерів.
Польща пам’ятає власний шлях до Євросоюзу. Пам’ятає перехідні періоди, квоти, обмеження на доступ до ринків і субсидій.