Польща
Оприлюднили рейтинг найвпливовіших поляків

Часопис Wprost уже втринадцяте підготував список найвпливовіших людей Польщі. Цього разу його очолив теж не політик.

Торік перемогли поляки, які допомагали українським біженцям. Двома роками раніше – ті, хто вирішив зробити щеплення від COVID-19. Ще раніше – медики, які були на «першій лінії фронту» у боротьбі з пандемією. Сьогодні мало хто згадує про коронавірус, інтерес поляків до війни за східним кордоном, як це не сумно констатувати, падає. Тому переможець цьогорічного рейтингу найвпливовіших поляків інший.

Рейтинг складають понад 10 років. Кандидатів до списку найвпливовіших поляків щороку висуває редакція часопису і вона ж вирішує, хто займе чільні місця. Раніше цей рейтинг роками очолювали політики.

Чотири роки тому найвпливовішим виявився Ярослав Качинський. За ним – Ольга Токарчук, а третє місце посів Матеуш Моравецький.

Були й такі випадки, коли серед переможців рейтингу опинився офіціант із відомого ресторану Sowa i Przyjaciele, бо саме його відеоролики сколихнули тодішню польську політичну сцену.

Ось як виглядає цього року перша десятка рейтингу найвпливовіших поляків:

  1. Польські виборці.
  2. Ярослав Качинський, політик.
  3. Матеуш Маравецький, прем’єр-міністр РП.
  4. Дональд Туск, політик.
  5. Анджей Дуда, президент РП.
  6. Владислав Косіняк-Камиш, політик.
  7. Даніель Обайтек, бізнесмен.
  8. Адам Гляпінський, голова НБП.
  9. Шимон Головня, політик.
  10. Іга Свьонтек, тенісистка.
джерело:
Схожі публікації
Ягеллонський університет вкотре став найвище оціненим польським університетом у рейтингу CWUR 2026. Загалом до списку увійшли 39 освітніх закладів із Польщі.
Рейтинг Global Firepower 2026 вимірює військовий потенціал 145 держав світу. У найновішому рейтингу на п’єдесталі опинилися Сполучені Штати, Росія та Китай. У другій десятці опинився Іран. Польща посіла 21-ше місце.
Кількість поляків у Сполученому Королівстві зменшилася. Згідно з оприлюдненими даними, 19 тис. поляків залишили країну, а 6 тис. – прибули до неї.
Платформа COOLCITY Index 2026 оцінила стійкість міст до наслідків змін клімату, як-от хвилі спеки, посухи чи сильні опади.
Аеропорт Шопена у Варшаві має дуже вдалий місяць. У квітні столичний аеропорт обслужив майже 2 млн пасажирів, зафіксувавши чергове зростання порівняно з минулим роком.
Протягом останніх п’яти років кількість надзвичайно багатих у Європі зросла майже до 184 тис. осіб.
Порт Гданськ зміцнив свою позицію серед найбільших портів Європи. Він піднявся на восьме місце на континенті.
Польща посіла несподівано низьку позицію в глобальному рейтингу зв’язку з природою.
Цього року в Польщі нарахували 11 мільярдерів, сукупний статок яких становить 39 млрд доларів, тобто більше 140 млрд злотих.