Польща
Більшість поляків думають, що війна в Україні загрожує безпеці Польщі

83 % поляків висловили думку, що війна в Україні загрожує безпеці їхньої країни. Згідно з результатами нового опитування, цей показник порівняно з листопадом 2023 р. збільшився на 9 %.

Нинішній показник, як зазначають автори опитування, проведеного Центром вивчення суспільної думки CBOS, схожий на той, який був на початку повномасштабного російського вторгнення (85 %), коли багато хто сумнівався, чи протримається Україна навіть кілька тижнів.

На запитання CBOS, чи вважають вони війну в Україні загрозою безпеці Польщі, 40 % відповіли «однозначно так», 43 % відповіли «швидше так», 13 % респонденти обрали відповідь «ні», а 4 % учасників опитування не змогли визначитися з відповіддю.

Протягом останніх двох років частка респондентів, які побоюються загрози, зазвичай залишалася на рівні 75 %. Однак із часу попереднього опитування вона зросла на 9 %, досягнувши рівня, дуже схожого на той, який був на початку відкритого російського вторгнення.

Загрозу безпеці Польщі найчастіше сприймають респонденти старшого віку, особи, які краще освічені, та ті, хто частіше вдається до релігійних практик.

Автори опитування наголошують, що частка поляків, які підтримують прийняття біженців з України, суттєво не змінилася з часу попереднього опитування (61 % у березні проти 62 % у листопаді 2023 р.). На запитання, чи повинна Польща приймати українських біженців із зон конфлікту, 17 % відповіли «однозначно так», 44 % ‒ «мабуть так», 31 % ‒ проти прийняття біженців, а 8 % респондентів відповіли «важко сказати».

CBOS нагадав, що в березні 2022 р. 94 % опитаних підтримали прийняття біженців з України.

Згідно з результатами опитування, 39 % респондентів вважають дії НАТО щодо війни в Україні надто обережними, а 37 % ‒ адекватними, 14 % респондентів оцінили дії НАТО як «надто далекосяжні», а 10 % обрали відповідь «важко сказати».

CBOS запитав думку поляків щодо можливого збройного нападу Росії на країни НАТО в найближчі три-вісім років. 57 % відповіли «ймовірно», 32 % опитаних вважають таку агресію малоймовірною, а 11 % респондентів відповіли «важко сказати».

Опитування провели з 7 до 17 березня 2024 р. серед 1089 повнолітніх людей.

Схожі публікації
Молоді поляки дедалі частіше відмовляються від алкоголю та традиційних сигарет, що ще кілька років тому можна було би вважати приводом для оптимізму.
Понад половина учасників опитування не змогли висловити думку щодо того, хто має стати президентом Кракова після Александра Мішальського.
71 % респондентів виступив за те, щоб Польща залишалася в Європейському Союзі. За вихід з ЄС – 21 % опитаних.
Понад половина поляків заявили, що протягом останнього місяця їм вдалося заощадити частину грошей. Це зростання на 3 % у місячному вимірі.
Унаслідок масованої російської атаки на Київ у ніч із суботи на неділю зазнали пошкоджень приміщення двох польських організацій.
Понад половина поляків побоюється, що вже цього року Росія може вдатися до воєнних дій проти держав НАТО в регіоні Центрально-Східної Європи.
Третина польських водіїв, якби не фінансові обмеження, змінювала б автомобіль кожні три-чотири роки.
Понад половина громадян Польщі виступає за зрівняння пенсійного віку для жінок і чоловіків. І це не єдине побажання.
Хоча більшість поляків хоче завершити трудову діяльність після досягнення пенсійного віку, кількість професійно активних пенсіонерів б’є рекорди.