НАТОскоп
Очільник Пентагону вперше не приїде на засідання «Рамштайн»

Сьогодні, 4 червня, засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» вперше за три роки відбудеться без участі міністра оборони США.

Очільник Пентагону Піт Гегсет не буде присутній сьогодні на зустрічі формату «Рамштайн» у штаб-квартирі НАТО, оскільки цьому нібито завадив його графік. Про це заявила речниця Пентагону Кінгслі Вілсон.

Очільник Пентагону буде в Брюсселі на зустрічі міністрів оборони країн НАТО в четвер, але його місце на засіданні Контактної групи з питань оборони України в середу займе посол США в НАТО Меттью Вітакер.

Велика Британія та Німеччина перебрали на себе керівництво «Рамштайном» у лютому після того, як Гегсет заявив, що США більше не відіграватимуть ключової ролі в регулярних зустрічах, започаткованих колишнім міністром оборони США Ллойдом Остіном у квітні 2022 р. Аналітики кажуть, що це ще один елемент відходу Сполучених Штатів від участі у врегулюванні війни, яку розпочала Росія.

Тим часом керівник Бюро національної безпеки Польщі, генерал-лейтенант Даріуш Луковський для Rzeczpospolita наголосив, що перебування України у сфері впливу Заходу є гарантією безпеки Польщі. «Це природний буфер нашої безпеки», ‒ сказав посадовець.

Нагадаємо, що саміт НАТО відбудеться у Гаазі 24‒26 червня.

Схожі публікації
Німеччина не приєднається до перших військових навчань, які організовує так звана коаліція охочих ‒ група держав, що підтримують Україну.
Результати опитування, на яке посилається газета USA Today, свідчать, що 67 % американців більше непокояться через нестачу грошей на пенсії, ніж через смерть.
Учасники саміту НАТО в Анкарі підтвердили непохитну відданість принципу колективної оборони, закріпленому у статті 5 Вашингтонського договору, а також погодили новий пакет допомоги Україні.
Саміт НАТО в Анкарі вже приносить Україні перші конкретні результати.
У столиці Туреччини сьогодні розпочинається саміт НАТО, головними темами якого стануть підтримка України, збільшення оборонних витрат і нові оборонні контракти.
Для поляків, які розглядають можливість еміграції, США вже не є країною першого вибору. Про це свідчать результати опитування, проведеного Центром дослідження громадської думки CBOS.
США можуть поділити НАТО на союзників першої та другої категорій. Таке припущення в норвезькій газеті VG зробила Анна Вісландер з американського аналітичного центру Atlantic Council.
Опитування, проведене  Інститутом ринкових і соціальних досліджень IBRiS, показує, що більшість поляків виступає проти прийняття України до ЄС.
Марк Рютте вважає, що російська економіка зараз переживає скрутні часи, а українці діють ефективно.