Польща та Україна
Дональд Туск: «Рішення щодо умов миру мають бути прийняті за участю України»

За словами польського прем’єр-міністра, рішення щодо потенційного обміну територіями та інші мирні умови мають бути узгоджені за участю України.

Президент США Дональд Трамп заявляв про «обмін територіями», який буде обговорюватися під час його зустрічі з Путіним 15 серпня. Однак незрозуміло, що він мав на увазі. Cеред припущень було заморожування теперішньої лінії фронту. Росія також може погодитися на припинення вогню в обмін на виведення українських військ із Луганської та Донецької областей, хоч Президент України Володимир Зеленський відповів, що Україна «не віддасть свою землю російському окупанту».

«Позиція європейських країн, яку ми виробили протягом останніх кількох десятків годин, чітко показує, що Європа залишається єдиною у своєму підході до цих переговорів. Для Польщі та наших європейських партнерів, і я сподіваюся, що й усіх країн НАТО, має бути очевидно, що державні кордони не можуть бути змінені силою», ‒ заявив сьогодні Дональд Туск на пресконференції в Бидгощі.

Він наголосив, що Росії абсолютно необхідно знати, що Захід не прийме російських умов, які передбачатимуть захоплення української території.

«Вкрай важливо, щоб Росія та російська влада усвідомлювала, що Захід, зокрема європейські країни, не приймуть російських умов, які полягатимуть просто в окупації українських територій», ‒ наголосив очільник польського уряду. «Ми також стверджуємо, що рішення щодо цього потенційного обміну територіями та інші мирні умови мають бути узгоджені за участю України», ‒ додав прем’єр-міністр.

У зв’язку з переговорами Трампа та Путіна, запланованими на п'ятницю, 15 серпня, лідери Франції, Німеччини, Італії, Великої Британії, Фінляндії, Польщі та президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн опублікували заяву, в якій наголосили, що шлях до миру в Україні не може бути прокладений без неї.

«Ми залишаємося відданими принципу, що міжнародні кордони не можуть бути змінені силою. Поточна лінія зіткнення має бути відправною точкою для переговорів», ‒ заявили вони.

Схожі публікації
Міністри оборони Латвії, Нідерландів і Великої Британії під час зустрічі у Ризі заявили про необхідність тіснішої співпраці у сфері дронів та безпілотних систем.
Унаслідок масованої російської атаки на Київ у ніч із суботи на неділю зазнали пошкоджень приміщення двох польських організацій.
Понад половина поляків побоюється, що вже цього року Росія може вдатися до воєнних дій проти держав НАТО в регіоні Центрально-Східної Європи.
Польща, ймовірно, найбільш лояльний союзник США в Європі, розраховувала на посилення американської військової присутності, однак сталося протилежне.
Під час пресконференції в Бухаресті Генеральний секретар НАТО Марк Рютте наголосив, що ця тема також буде розглянута на майбутньому саміті НАТО.
Національна опера у Варшаві готує одну з головних прем’єр сезону – твір українського композитора Максима Коломійця, присвячений матерям, які рятують своїх дітей із російського полону.
Президенти Польщі та Литви під час спільних військових навчань заявили, що головним пріоритетом обох країн є протидія загрозам із боку Росії.
Дональд Туск і Володимир Зеленський обговорили на саміті в Єревані підготовку до конференції з відбудови України, яка відбудеться в Гданську.
Голова Сейму Литви Юозас Олекас заявив, що Польща є ключовим партнером його країни – і в торгівлі, і в питаннях безпеки.