Польща та Україна
Перше дипломатичне представництво України відкрили в Ряшеві

Віцеконсульство України в Ряшеві стане шостим консульським представництвом України в Польщі.

Установа надаватиме консульську допомогу приблизно 60 тис. українців у Ряшівському, Перемиському, Ярославському та Бескидському повітах.

Допомогою дипустанови зможуть скористатися і громадяни України, які проживають на польському Підкарпатті, і ті, хто допомагає Україні, яка перебуває в скрутному становищі.

«Вони зможуть отримати всі консульські послуги. Не треба буде їхати заради цього до Любліна. Можна все буде отримати на місці. Паспорти, українське громадянство, нотаріальні послуги – все це буде тут на місці», – повідомив віцеконсул Василь Йордан.

У своєму виступі на відкритті установи міністр закордонних справ України Андрій Сибіга наголосив, що забезпечення прав громадян України за кордоном і сприяння доступу до державних консульських послуг є пріоритетом Міністерства закордонних справ України.

«Де сьогодні не перебували б українці, вони повинні бути впевнені, що їхній консул поруч, держава поруч, про них пам’ятають, їхні інтереси представлені, а їхні права захищені», – наголосив міністр.

Представництво буде корисним для бізнесу з обох боків кордону, повідомила заступниця президента Ряшева Кристина Стаховська. «Консульство в Ряшеві служитиме понад 20 тис. мешканцям України, які проживають у місті. Водночас воно буде підтримувати весь підкарпатський бізнес у відбудові України», ‒ додала посадовиця.

Схожі публікації
Група польських громадських діячів, журналістів і колишніх опозиціонерів опублікувала звернення до політиків із закликом не використовувати історичні суперечки для загострення польсько-українських відносин.
Рішення Володимира Зеленського спричинило політичний скандал у Польщі. На крок Президента України різко відреагував колишній посол Польщі Бартош Ціхоцький.
Заступниця міністра сільського господарства Польщі наголосила, що переговори були складними, але змістовними.
Відомий американський історик Тімоті Снайдер заявив, що майбутнє Польщі тісно пов’язане з майбутнім України.
Президент Кароль Навроцький точно не відвідає Київ найближчими місяцями. Він отримав запрошення торік, коли Володимир Зеленський був з офіційним візитом у Варшаві.
На Підкарпатті розпочався триденний Польсько-український конгрес істориків, який зібрав близько сотні науковців і представників влади обох країн для обговорення складних сторінок спільного минулого.
Відновлення пошуково-ексгумаційних робіт стало одним із ключових чинників, які дозволили повернутися до регулярного діалогу істориків Польщі та України.
Дональд Туск і Володимир Зеленський обговорили на саміті в Єревані підготовку до конференції з відбудови України, яка відбудеться в Гданську.
Запрошення Польщі до «Великої двадцятки» Радослав Сікорський обговорив під час телефонної розмови з Марко Рубіо.