Польща
Стало відомо, хто з Польщі полетить на засідання Ради миру

Речник президента Рафал Леськевич повідомив, хто 19 лютого представлятиме Кароля Навроцького на першому засіданні Ради миру.

Прем’єр-міністр РП Дональд Туск минулого тижня повідомив, що польське посольство у Вашингтоні отримало запрошення на перше урочисте засідання Ради миру, заплановане на 19 лютого у Сполучених Штатах. Він додав, що Польща за теперішніх обставин не приєднається до роботи ради.

Натомість речник президента Рафал Леськевич на пресконференції наступного дня сказав, що рішення щодо присутності Кароля Навроцького на цьому засіданні ще не ухвалювалося.

Учора Рафал Леськевич повідомив, що 19 лютого на зустрічі у Вашингтоні, яка відкриватиме роботу Ради миру, президента Кароля Навроцького представлятиме очільник Бюро міжнародної політики Марцін Пшидач.

Пізніше Марцін Пшидач повідомив, що запрошення для Польщі в статусі спостерігача надійшло до Президентського палацу кілька днів тому. Він оцінив, що це є результатом безпосередніх переговорів між кабінетами обох президентів.

«Президент призначив мене, щоб я представляв і його, і Польщу на цьому засіданні. Багато держав анонсують свою участь у цьому засіданні на різних рівнях. Є такі держави, які представлені на рівні глав країн, але є й багато представлених на інших рівнях, як-от міністри або навіть посли», ‒ сказав він.

«У зв’язку з цим, з огляду на благо польсько-американських і трансатлантичних відносин, Польща хоче активно взяти участь у цьому засіданні, хоч відомо, що статус спостерігача не наділяє мене повноваженнями робити будь-які декларації», ‒ запевнив Марцін Пшидач.

Ініціатива щодо Ради миру викликає суперечки та побоювання, що її створюють як альтернативу ООН. Ці припущення підтвердив сам президент США Дональд Трамп, який під час розмови з журналістами визнав, що рада може замінити ООН. Трамп спочатку запропонував створити раду, оголосивши план завершення війни в Секторі Гази у вересні минулого року, але відтоді розширив повноваження ініціативи, поширивши її на різні конфлікти у всьому світі.

Предметом суперечки є список осіб, запрошених Білим домом, серед яких поряд із демократично обраними лідерами є Путін та Лукашенко.

Питання запрошення Польщі до Ради миру було однією з головних тем скликаної президентом Ради національної безпеки, що відбулася минулої середи.

джерело:
Схожі публікації
Прем’єр-міністр Угорщини розпочав поїздку Польщею з приватного візиту до Кракова. Політик відвідав Вавель і зустрівся з митрополитом Кракова, кардиналом Гжегожем Рисем.
Запрошення Польщі до «Великої двадцятки» Радослав Сікорський обговорив під час телефонної розмови з Марко Рубіо.
Польща та Франція розширюють стратегічну співпрацю у сфері безпеки, яка охоплює не лише спільні військові навчання та протиповітряну оборону, а й питання ядерного стримування.
Речник Міністерства закордонних справ РП повідомив, що Польща отримала від словацької сторони запит про згоду на проліт літака Роберта Фіцо до Москви.
Речниця Європейської комісії Паула Пінью прокоментувала оприлюднені розмови Петера Сійярто із Сергeєм Лавровим.
МЗС Польщі наголосило, що Росія отримує вигоду від дестабілізації регіону, а з огляду на конфлікт на Близькому Сході Польща не повинна втрачати з поля зору Україну.
Міністр закордонних справ Польщі відвідав Бучу в річницю звільнення міста та підкреслив, що війна Росії проти України – це боротьба не лише за Україну, але й за право Європи жити в мирі.
Під час міжнародного розслідування кількох редакцій виявилося, що Угорщина таємно співпрацювала з Росією при викреслюванні зі списків санкцій олігархів, компаній і банків.
Глава МЗС Угорщини визнав, що консультувався з Росією щодо тем, які порушували на закритих засіданнях ЄС.