Світ
Минулий рік став найтрагічнішим для України за кількістю цивільних жертв

За оцінками Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, у Європі перебувають 5,9 млн українських біженців.

Вони хотіли б повернутися до рідних місць, але на практиці їм часто немає куди повертатися. Такою є ситуація біженців з України, які проживають у Центрах колективного розміщення Мазовецького воєводства. У таких закладах зараз проживають 1900 осіб. Це так звані вразливі групи, серед яких є люди з інвалідністю, вагітні жінки та одинокі матері.

За оцінками Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, у Європі перебувають 5,9 млн українських біженців. 2025 р. став найтрагічнішим за кількістю жертв серед цивільного населення України від початку повномасштабного вторгнення.

Моніторингова місія ООН із прав людини в Україні повідомила, що протягом минулого року війна забрала життя 2514 мирних жителів, ще 12 142 людини отримали поранення.

Загальна кількість загиблих і поранених за минулий рік зросла на 31 % порівняно з 2024 р. (2088 загиблих та 9138 поранених) і на 70 % порівняно з 2023 р. (1974 загиблих і 6651 поранений).

Схожі публікації
Унаслідок масованої російської атаки на Київ у ніч із суботи на неділю зазнали пошкоджень приміщення двох польських організацій.
У червні в Гданську відбудеться міжнародний форум Recovery Ukraine Conference ‒ одна з ключових подій, присвячених відбудові України, її модернізації та інтеграції до Європейського Союзу.
Понад половина поляків побоюється, що вже цього року Росія може вдатися до воєнних дій проти держав НАТО в регіоні Центрально-Східної Європи.
Національна опера у Варшаві готує одну з головних прем’єр сезону – твір українського композитора Максима Коломійця, присвячений матерям, які рятують своїх дітей із російського полону.
Українці за кордоном дедалі більше вкорінюються в новому середовищі, але це не означає відмову від бажання повернутися додому.
За його словами, попри початкові прогнози про швидку поразку України, ситуація розвивається інакше.
Керівники інституцій ЄС звернулися до держав-учасниць із закликом розпочати переговори про членство з Україною.
У Братиславі вважають, що це зміцнить енергетичну безпеку регіону, попри політичні суперечки довкола транзиту.
МЗС Польщі наголосило, що Росія отримує вигоду від дестабілізації регіону, а з огляду на конфлікт на Близькому Сході Польща не повинна втрачати з поля зору Україну.