Світ
У Росії прокоментували бойкот церемонії відкриття Паралімпійських ігор

Речниця російського МЗС прокоментувала рішення Польщі та кількох інших держав бойкотувати церемонію відкриття Паралімпійських ігор.

Марія Захарова висловилася щодо відсутності делегацій, які виступили проти участі росіян під національним прапором. «Повітря буде чистішим», ‒ заявила вона.

Польща та кілька інших держав відмовилися від участі в церемонії через допуск до стартів російських і білоруських спортсменів під власними прапорами.

Рішення про повний або частковий бойкот заходів ухвалили Польща, Україна, Чехія, Литва, Естонія, Фінляндія та Нідерланди. Це реакція на позицію Міжнародного паралімпійського комітету. Організація надала дозвіл на участь спортсменів із Росії та Білорусі в змаганнях під їхніми національними прапорами та з офіційними гімнами.

Зимові Паралімпійські ігри відбудуться 6–15 березня в Мілані та Кортіні-д’Ампеццо, а церемонія відкриття ‒ у Вероні. Президент МПК Ендрю Парсонс підтвердив своє рішення допустити росіян і білорусів до змагань в Італії. Він заявив, що ігри варто деполітизувати.

У російських медіа рішення делегацій держав не брати участі в церемонії відкриття Паралімпійських ігор називають шантажем і провокацією. Питання відсутності західних офіційних осіб на італійських аренах коментують й інші представники влади Російської Федерації.

Свою позицію висловив, зокрема, депутат Державної думи Дмітрій Свіщєв. Російський політик у зв’язку з цією ситуацією заявив, що країни, які офіційно оголошують бойкот відкриття ігор, повинні за свої дії бути позбавлені акредитації на всіх змаганнях.

джерело:
Схожі публікації
Заступник міністра внутрішніх справ та адміністрації РП заявив у Люксембурзі, що Польща рішуче вимагає візових обмежень для росіян.
Міністерство фінансів США ухвалило рішення видати вже третю ліцензію, яка призупиняє санкції на закупівлю російської нафти, завантаженої на танкери.
На засіданні міністрів спорту в Брюсселі Польща заявила рішучий протест проти повернення спортсменів із Росії та Білорусі до міжнародних змагань під національною символікою.
Венеційська бієнале, одна з найважливіших мистецьких подій світу, опинилася в центрі міжнародного скандалу.
Брюссель попередив уряд Джорджі Мелоні, що допущення Росії до участі в цьогорічному фестивалі може становити пряме порушення санкцій ЄС.
Кенієць Себастіан Саве першим в історії пробіг марафон менше, ніж за дві години. 31-річний бігун здолав дистанцію з результатом 1:59:30.
Україна представила імена 11 російських спортсменів (і чинних, і колишніх), які допомагають своїй країні у війні.
Європейська комісія заявила про намір призупинити або відкликати грант у 2 млн євро для Венеційської бієнале після рішення дозволити відкриття російського павільйону на цьогорічній виставці.
Від початку повномасштабного вторгнення в Україну РФ розпалює ворожі до Польщі настрої та намагається спотворювати історію.