Польща
У Лодзі відновлює роботу Військово-медична академія

Дефіцит персоналу в системі військової охорони здоров’я сягає до 60 %, залежно від спеціалізації.

Після понад 20-річної перерви Військово-медична академія в Лодзі знову готуватиме лікарів. Уряд ухвалив таке рішення. Академія буде відновлена в липні цього року. Студенти розпочнуть навчання не пізніше, ніж через рік.

Міністр оборони РП Владислав Косіняк-Камиш заявив, що відновлення роботи академії є важливою подією для Лодзі, оскільки вона стане ще одним навчальним майданчиком для лікарів, медсестер, парамедиків і решти медичного персоналу поряд із медичним університетом.

«У нас найкращі лікарі. Неймовірний персонал. Наші амбіції ‒ мати військовий шпиталь у кожному воєводстві. Зараз цього ще немає, для цього потрібні медичні кадри. Їх потрібно добре навчити, особливо в контексті тактичної медицини, що включатиме медичну евакуацію та медицину катастроф», ‒ наголосив міністр.

Дефіцит персоналу в системі військової охорони здоров’я сягає до 60 %, залежно від спеціалізації. Найбільший дефіцит спостерігається у травматології, анестезіології, інтенсивній терапії та екстреній медицині.

Схожі публікації
Верховна контрольна палата Польщі підтвердила, що українським дітям, які прибули до Польщі після початку повномасштабної війни, забезпечили необхідні умови для навчання.
Ягеллонський університет вкотре став найвище оціненим польським університетом у рейтингу CWUR 2026. Загалом до списку увійшли 39 освітніх закладів із Польщі.
Уряд Польщі ухвалив законопроєкт, який із 1 вересня заборонить використання мобільних телефонів у початкових школах під час уроків і на перервах.
10 та 24 червня відбудуться онлайн-зустрічі для молоді польського походження, яка прагне вступити до польського закладу вищої освіти на бакалаврат чи в єдину магістратуру в рамках стипендійної програми «Anders NAWA».
У лютому 2026 р. понад 32 тис. громадян України отримували медичну допомогу в державній системі охорони здоров’я Польщі, а в березні їхня кількість впала до менш ніж 7 тис.
Рейтинг Global Firepower 2026 вимірює військовий потенціал 145 держав світу. У найновішому рейтингу на п’єдесталі опинилися Сполучені Штати, Росія та Китай. У другій десятці опинився Іран. Польща посіла 21-ше місце.
Міністр оборони Польщі заявив, що можливі рішення США можуть лише тимчасово затримати розміщення американських військ у Польщі, але не означають скорочення їх кількості.
Польща, ймовірно, найбільш лояльний союзник США в Європі, розраховувала на посилення американської військової присутності, однак сталося протилежне.
Владислав Косіняк-Камиш заявив, що до 2030 р. Польща матиме найсильнішу та найбільшу армію в Європі.