Польща і світ
Російські фейки про Україну дедалі частіше з’являються в польському просторі

Війна Росії проти України триває не лише на фронті, а й в інформаційному просторі.

Фейки, маніпуляції, емоційні дописи та контент, створений штучним інтелектом, дедалі сильніше впливають на громадську думку в Польщі та інших країнах. Сучасна дезінформація та антиукраїнські наративи швидко поширюються в інтернеті, про що сказав в ефірі Польського радіо для України редактор організації Demagog Пшемислав Дудек.

Експерт пояснив, що російська пропаганда використовує різні меседжі для різної аудиторії. У польському інформаційному просторі найчастіше поширюють контент, який має виставити українців у негативному світлі, показати їх невдячними або створити враження, що в Україні немає війни. Часто для цього використовують реальні події чи фото, але виривають їх із контексту або додають неправдиві описи.

За словами Пшемислава Дудека, найнебезпечнішою є дезінформація, яка містить елементи правди. «Найефективніша дезінформація ‒ це та, яка використовує елементи правди. Вона викликає емоції, а коли людина налякана чи обурена, нею набагато легше маніпулювати», ‒ наголосив редактор Demagog.

Кількість фейкових фото та відео значно зросла, оскільки інструменти ШІ стали доступнішими. Водночас експерт закликав користувачів уважніше перевіряти джерела інформації, звертати увагу на емоційні маніпуляції та не довіряти сліпо навіть популярним AI-сервісам, адже мовні моделі можуть генерувати переконливу, але неправдиву інформацію.

Схожі публікації
Від початку повномасштабного вторгнення в Україну РФ розпалює ворожі до Польщі настрої та намагається спотворювати історію.
Після історичної перемоги на парламентських виборах в Угорщині Петер Мадяр і його партія «Тиса» планують радикальні зміни у функціонуванні державних медіа.
За словами угорського журналіста-розслідувача, Кремль створив спеціальну групу, завданням якої є втручання у квітневі парламентські вибори в Угорщині.
Баварська газета Muenchner Merkur різко оцінила позицію частини західних політиків.
Приватна Вища суспільно-економічна школа в Гданську відкриває нову спеціальність післядипломного навчання «Геополітика і геостратегія».
Матеріал платформи Kanal Zero, знятий у Калінінградській області, викликав хвилю критики з боку журналістів, польської влади та української дипломатії.
Представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Польщі переконаний, що всі, хто вважає біженців тягарем для польської економіки, повинні ще раз проаналізувати факти.
Розв’язуючи війну проти України, Росія паралельно запустила масштабну гібридну агресію, спрямовану не лише на українське суспільство, але й на громадян західних держав. Як зміцнити когнітивну стійкість двох суспільств у умовах постійних маніпуляцій?
Очільник МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив про відкликання згоди на роботу останнього російського консульства в Гданську.