Польща і світ
США допоможуть Польщі заблокувати «Nord Stream 2»?

Молодший державний секретар Марек Магеровський говорив у Вашингтоні про можливість заблокувати будівництво «Nord Stream 2».

Після візиту до Державного департаменту він висловив надію, що вдасться стримати проект газопроводу.

Марек Магеровський зустрівся з американським молодшим державним секретарем Вессом Мітчелом та уповноваженою із питань енергетики Сью Сарніо. Віце-міністр повідомив, що розмова стосувалася прийнятих конгресом кілька місяців тому санкцій щодо Росії.

Завдяки ним у президента Сполучених Штатів є можливість заблокувати проект «Nord Stream 2». «Це, звичайно, пріоритет нашого уряду. Є також консенсус із опозицією, що проект «Nord Stream 2» загрожує не лише Польщі, але й всьому регіону», – сказав Марек Магеровський.

Віце-міністр висловив сподівання, що закон про санкції щодо Росії використають, за його словами, «щоб покласти край проекту». «Я думаю, вдасться призвести до ситуації, коли закон про санкції не буде беззубим», – додав.

Віце-міністр Магеровський додав, що про заблокування «Nord Stream 2» він говоритиме також із представниками Конгресу США.

Джерело: Polskie radio dla zagranicy

Схожі публікації
Заступник міністра внутрішніх справ та адміністрації РП заявив у Люксембурзі, що Польща рішуче вимагає візових обмежень для росіян.
Міністр оборони Польщі заявив, що можливі рішення США можуть лише тимчасово затримати розміщення американських військ у Польщі, але не означають скорочення їх кількості.
Учора, 18 травня, на аукціоні Christie’s в Нью-Йорку картину американського художника Джексона Поллока продали за рекордно високу ціну – 181,2 млн доларів.
Міністерство фінансів США ухвалило рішення видати вже третю ліцензію, яка призупиняє санкції на закупівлю російської нафти, завантаженої на танкери.
На засіданні міністрів спорту в Брюсселі Польща заявила рішучий протест проти повернення спортсменів із Росії та Білорусі до міжнародних змагань під національною символікою.
Брюссель попередив уряд Джорджі Мелоні, що допущення Росії до участі в цьогорічному фестивалі може становити пряме порушення санкцій ЄС.
Дональд Трамп є одним із кандидатів на цьогорічну Нобелівську премію миру. Про це повідомило агентство AFP.
Запрошення Польщі до «Великої двадцятки» Радослав Сікорський обговорив під час телефонної розмови з Марко Рубіо.
Центр Мєрошевського запрошує студентів, аспірантів, молодих науковців, аналітиків, журналістів, активістів та працівників громадських організацій із Польщі, країн ЄС та Східної Європи взяти участь у міжнародній літній школі «Пам’ять і право», присвяченій перетину історії, права та політики.