Польща та Україна
Моравецький: «Польща доведе, що допомагає утікачам зі сходу України»

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький після вчорашньої зустрічі з президентом Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером сказав, що Польща підтримує свою позицію у справі міграції. «Ми спробуємо краще представити наші інтереси», – сказав він. Міграційна криза була однією з тем зустрічі обох політиків у Брюсселі. Варшаву звинувачують у браку солідарності у зв’язку з її відмовою приймати біженців з Північної Африки та Близького Сходу.

Очільник польського уряду наголосив, що у справі допомоги біженцям на місці Польща показала, «що за словами слідують вчинки».

Матеуш Моравецький визнав, що правила надання притулку в Польщі є дуже жорсткими і це пояснює невелику кількість прийнятих клопотань, а суха статистика дає помилкову картину міграційної допомоги.

Прем’єр-міністр Польщі нагадав також про прийняття в минулому біженців із Чечні, котрі мусили втікати після двох вторгнень Росії у цей регіон.

«Я наголосив теж на проблемі російсько-української війни, яка призвела до того, що у Польщі перебуває понад мільйон осіб з України, які в основному є трудовими мігрантами, але навіть дуже ретельно підходячи до статистики, щонайменше кільканадцять, кількадесят тисяч (…) – це особи з територій, де триває війна, без даху над головою, пересічні втікачі з районів Східної України», – сказав Моравецький.

Очільник польського уряджу додав, що Польща хоче краще представити статистику та ідентифікувати втікачів зі сходу України, наголошуючи на своїх інтересах у Брюсселі. Прем’єр-міністр Моравецький висловив сподівання, що Варшаві вдасться переконати «співрозмовників у Європейському Союзі» у тому, що це теж дуже важлива та ефективна сторона солідарності з боку Польщі.

Окрім того, прем’єр Польщі під час зустрічі з головою та віце-головою Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером та Франсом Тіммермансом наголосив на бажанні продовження діалогу щодо верховенства права у Польщі. «Найліпша форма діалогу – це бесіда, а не два монологи», – заявив під час прес-конференції після зустрічі польський прем’єр. Матеуш Моравецький також закликав очільників Єврокомісії захищати політику єдності у майбутньому бюджеті Євросоюзу після 2020 р.

У спільній заяві прем’єр-міністр Польщі та Жан-Клод Юнкер наголосили, що наступного місця вони зустрінуться знову, аби продовжити дискусію. Вони обговорять, зокрема, питання верховенства права у Польщі. У лютому відбудеться також саміт ЄС у Брюсселі, присвячений бюджету спільноти після 2020 р.

Джерело: Polskie radio dla zagranicy

Схожі публікації
Верховна контрольна палата Польщі підтвердила, що українським дітям, які прибули до Польщі після початку повномасштабної війни, забезпечили необхідні умови для навчання.
Фундація Polskie Forum Migracyjne підвищила мету благодійного збору на підтримку українців у складній ситуації. Попередній ліміт вдалося досягти менш ніж за тиждень.
У 2025 р. через війни, конфлікти та стихійні лиха у світі зафіксовано рекордні 32,3 млн нових випадків внутрішнього переміщення.
Українці за кордоном дедалі більше вкорінюються в новому середовищі, але це не означає відмову від бажання повернутися додому.
Більшість українців планують залишитися в Польщі назавжди або ще зволікають з ухваленням рішення.
Менш ніж за рік термін дії тимчасових правил ЄС щодо захисту біженців закінчується і мільйони людей у всьому ЄС, включаючи українців, можуть опинитися в нестабільній правовій ситуації.
Запропоновані зміни в системі соціальної підтримки українців у Польщі можуть погіршити становище найбільш уразливих груп. Про це пише Gazeta Wyborcza.
Польські правозахисники та громадські діячі б’ють на сполох через наслідки згортання допомоги українцям після 5 березня 2026 р.
Гроші спрямують на інтеграційні програми для українських біженців у Польщі: від юридичного супроводу до підтримки у працевлаштуванні та доступу до систем соціального страхування.