Усі провокації, за якими стоять росіяни і проросійські діячі, мають на меті посварити Київ із сусідами. Про це пише «Gazeta Wyborcza».
«За підпалами в Україні стоять поляки», – зазначає «Gazeta Wyborcza». Видання повідомляє про дві спроби підпалу офісу угорської спільноти Ужгорода. «Угорці гостро відреагували, звинувачуючи українців у тому, що вони не мають жодного контролю над терористичною загрозою... Ці атаки поглибили українсько-угорську кризу, яка виникла наприкінці минулого року після прийняття Києвом освітнього закону».
«Тим часом, – продовжує газета, – кілька днів тому польське Агенство внутрішньої безпеки затримало трьох поляків, які стояли за спробами підпалу. Усі затримані – члени праворадикальної організації «Фаланга», які не приховують своїх проросійських симпатій».
У контексті цієї провокації в Ужгороді українські ЗМІ пригадали й інші акції, натхненником яких був Кремль. Серед цих провокацій – обстріл із гранатомету польського консульства у Луцьку, блокада дороги у Львівській області проти «дискримінації поляків в Україні», в якій взяли участь проплачені люди, котрі не вміли зв’язати польською і двох слів. Згодом виявилося, що блокаду і напад на консульство організував Микола Дульський, якого три роки тому було оголошено в розшук за вбивство і який встиг втекти до Росії.
«Усі ці акції мали на меті посварити Київ із сусідами», – йдеться на шпальтах видання.
І, як здається, ці зусилля приносять деякі результати – нещодавно голова угорської дипломатії зустрівся з комісаром ООН із питань нацменшин і закликав чинити тиск на Київ у питанні «дотримання міжнародного права». Як сказав угорський політик, в Україні щораз гучніше лунають голоси людей з «екстремістськими поглядами». Міністр закликав заблокувати Києву шлях до НАТО і ЄС, якщо не буде змінено освітнього закону.
Джерело: Polskie radio dla zagranicy