Польща і світ
Слова Трампа про Польщу – хороший провісник подальшої співпраці

«Я визнаю, що не очікував, що президент Дональд Трамп так багато разів згадає Польщу, передусім, що він назве її в контексті найближчих союзників США», – сказав президент Анджей Дуда після свого виступу на 73-й сесії Генеральної асамблеї ООН. На його думку, «те, як президент США говорить про Польщу, є провісником подальшої співпраці з США».

Як зазначив президент, Дональд Трамп згадав про Польщу поряд із Саудівською Аравією та Ізраїлем, а також Індією, «підкреслюючи наше постійне прагнення до суверенітету, свободи».

«Я радий, тому що це та картина, яка виникла після моєї двосторонньої зустрічі з президентом (Трампом) після візиту до Білого дому, після наших переговорів і після того, як президент Трамп сказав, як він сприймає Польщу та поляків, наші заслуги перед Європою, а можна сміливо сказати і для світу», – зазначив Анджей Дуда.

«Я радий, що нас розуміють, що це дає хороший прогноз нашої подальшої співпраці з США», – підкреслив президент. Він нагадав, що під час візиту минулого тижня до Білого дому разом із президентом США він підписав декларацію про поновлення польсько-американського стратегічного партнерства.

«Я вірю, що в найближчі місяці та роки нам вдасться наповнити її змістом, який буде вигідним як для Польщі, так і для США, для нашої співпраці, безпеки Польщі, розвитку інтересів США, а передусім для посилення нашого суверенітету й партнерства», – наголосив він.

Анджей Дуда запевнив, що «Польща спроможна підготувати інфраструктуру для постійних баз США в Польщі». Він зазначив, що 2 млрд доларів, які Польща хоче витратити з цією метою, – це сума, яка враховує польські реалії. Він запропонував американській стороні вибрати відповідне місце для бази.

У своєму виступі на сесії Генеральної асамблеї ООН Трамп, зокрема, закликав Німеччину взяти приклад із Польщі й не покладатися на Росію, коли йдеться про енергопостачання.

Він заявив, що мрії народів настільки ж різноманітні, як вони самі, як Індія, Саудівська Аравія, Ізраїль, Польща, де «великий народ відстоює свою незалежність, безпеку та суверенітет».

Джерело: TVP Info

Схожі публікації
Дональд Трамп є одним із кандидатів на цьогорічну Нобелівську премію миру. Про це повідомило агентство AFP.
Центр Мєрошевського запрошує студентів, аспірантів, молодих науковців, аналітиків, журналістів, активістів та працівників громадських організацій із Польщі, країн ЄС та Східної Європи взяти участь у міжнародній літній школі «Пам’ять і право», присвяченій перетину історії, права та політики.
Держави НАТО розглядають можливість припинення проведення щорічних самітів, щоб уникнути конфліктів із Дональдом Трампом.
Прем’єр-міністр Дональд Туск прокоментував повідомлення про спробу нападу на президента США Дональда Трампа та його співробітників під час офіційного прийому у Вашингтоні.
Портал Politico дізнався, що в адміністрації президента США склали список «слухняних і неслухняних» країн НАТО.
Президент США Дональд Трамп повідомив, що Сполучені Штати вживуть заходів, які будуть спрямовані на відновлення руху в Ормузькій протоці – ключовому морському шляху для транспортування нафти.
66 % респондентів під час опитування, проведеного Reuters / Ipsos виступають за дії США, спрямовані на якнайшвидше завершення війни з Іраном, навіть якщо це означатиме, що цілі, визначені Дональдом Трампом, не будуть досягнуті.
Президент Дональд Трамп заявив у дописі в мережі, що Сполучені Штати не потребують підтримки НАТО в кампанії проти Ірану.
Польща як єдина країна Європейського Союзу зробила з програми позик на оборону SAFE тему гострої політичної суперечки.