Польща і світ
Анджей Дуда прибув до Швейцарії

Приїзд президентського подружжя до Швейцарії стане нагодою для розмови про польські пріоритети на форумі Ради безпеки та інших органів ООН. Анджей Дуда та його дружина, Агата Корнгаузер-Дуда, зустрінуться з генеральним директором Бюро ООН у Женеві.

У штаб-квартирі ООН у Женеві організовано концерт із нагоди 100-річчя відновлення незалежності польської держави.

Як повідомляють працівники президента, метою ювілейного концерту є популяризація польської культури з нагоди важливої річниці. У Палаці націй цього вечора прозвучать твори Ігнатія Яна Падеревського, Фридерика Шопена та Станіслава Монюшки. Передбачено також промову президента Анджея Дуди.

Це не перший такий захід, у якому беруть участь польський президент та закордонні лідери і політики. У червні на запрошення Анджея Дуди до парку Королівські лазєнки у Варшаві прибули очільники держав Центрально-Східної Європи, які взяли участь у саміті Бухарестської дев’ятки. А наприкінці жовтня ювілейний концерт організує Посольство Республіки Польща в Берліні. Почесними гостями будуть президенти обох країн.

У вівторок, 9 жовтня, президентське подружжя візьме участь у Люцерні у вшануванні пам’яті консула Константи Рокіцького, який врятував від Голокосту сотні євреїв. Також Анджей Дуда виступить у Цюрихському університеті з лекцією, присвяченою питанням європейської інтеграції.

Джерело: Polskie radio dla zagranicy

Схожі публікації
Асоціація «Карпатський єврорегіон» оголосила другий набір проєктів у межах пріоритету 4 «Співпраця» Фонду малих проєктів Програми Interreg NEXT Польща–Україна 2021–2027.
10 та 24 червня відбудуться онлайн-зустрічі для молоді польського походження, яка прагне вступити до польського закладу вищої освіти на бакалаврат чи в єдину магістратуру в рамках стипендійної програми «Anders NAWA».
Прем’єр-міністр Угорщини заявив у Варшаві, що прагне відновити вплив і значення Вишеградської групи.
Туристам, які подорожують до цієї країни, варто підготуватися до ускладнень. Вільний прикордонний рух у Шенгенській зоні буде тимчасово призупинено.
У червні в Гданську відбудеться міжнародний форум Recovery Ukraine Conference ‒ одна з ключових подій, присвячених відбудові України, її модернізації та інтеграції до Європейського Союзу.
Заступниця міністра сільського господарства Польщі наголосила, що переговори були складними, але змістовними.
Агенція регіонального розвитку Тернопільської області проводить конкурс малих проєктів у рамках Фонду малих проєктів за пріоритетом «Довкілля» під назвою «CrossEco: уніфіковані рішення для спільного середовища».
Розпочалася нова Освітня кампанія для молоді, яке проживає на польсько-українському прикордонні. Головним призом для 12 шкільних команд із Польщі та України, які пройдуть у фінал, стане спільна зустріч у Варшаві.
Голова Сейму Литви Юозас Олекас заявив, що Польща є ключовим партнером його країни – і в торгівлі, і в питаннях безпеки.