Польща та Україна
У Польщі троє чоловіків зневажили таксиста з України і викрали його авто

Поліція у Польщі затримала трьох чоловіків, котрі зневажили таксиста, громадянина України. Зловмисники також викрали його автомобіль. Про це у понеділок, 15 жовтня, поінформувала поліція міста Ополе.

Інцидент трапився 4 жовтня у місті Ополе. Після опівночі троє чоловіків сіли у таксі. Коли пасажири побачили, що 21-річний водій є іноземцем, вони почали його принижувати. У певний момент таксист зупинив авто, вийшов з нього та телефоном викликав поліцію до все агресивніших пасажирів.

У той час, коли водій таксі викликав допомогу, один з пасажирів сів за кермо автомобіля і всі троє поїхали, залишивши власника транспортного засобу на узбіччі.

Поліцейські затримали в Ополе двох чоловіків у віці 22 і 27 років. Їм було висунуто звинувачення у зневазі на національному ґрунті. Третій чоловік віком 32 роки був затриманий у Кракові, де й був знайдений автомобіль. Він відповідатиме також за крадіжку авто.

За скоєні злочини усім трьом чоловікам загрожує до п’яти років позбавлення волі.

Джерело: Polskie radio dla zagranicy

 

Схожі публікації
Верховна контрольна палата Польщі підтвердила, що українським дітям, які прибули до Польщі після початку повномасштабної війни, забезпечили необхідні умови для навчання.
У лютому 2026 р. понад 32 тис. громадян України отримували медичну допомогу в державній системі охорони здоров’я Польщі, а в березні їхня кількість впала до менш ніж 7 тис.
Форум української молоді, який уперше провели у Варшаві у 2024 р., перетворюється на традицію.
Фундація Polskie Forum Migracyjne підвищила мету благодійного збору на підтримку українців у складній ситуації. Попередній ліміт вдалося досягти менш ніж за тиждень.
Фонд «Польський міграційний форум» разом з іншими організаціями вимагає змін у законодавстві, яке обмежує безоплатну медичну допомогу для громадян України, які не працюють.
Лікарі з-поза меж Європейського Союзу до 1 травня 2026 р. були зобов’язані підтвердити знання польської мови.
У 2025 р. до Міністерства внутрішніх справ і адміністрації РП надійшло понад 2500 заяв на дозвіл купівлі нерухомості іноземцями.
Комітет з питань охорони здоров’я польського Сейму вчора, 28 квітня, ухвалив поправку, яка продовжує на один рік термін складання мовного іспиту для лікарів з України.
Більшість українців планують залишитися в Польщі назавжди або ще зволікають з ухваленням рішення.