Польща та Україна
«Gazeta Polska Codziennie»: Україна перед президентськими виборами

В Україні розгортається кампанія перед президентськими виборами, запланованими на березень. Зараз найбільшу підтримку в опитуваннях мають екс-прем’єрка Юлія Тимошенко, чинний президент Петро Порошенко та комік, актор і продюсер Володимир Зеленський. Про це пише польське видання «Gazeta Polska Codziennie».

Газета відзначає, що українці втомилися від свого політичного класу й переконані в його залежності від олігархів. «Але не настільки, щоби знову голосувати за когось з відверто проросійського табору. А отже, найбільш розчаровані підтримають Зеленського», – прогнозує публіцист Марцін Герман.

Проте, як читаємо далі, на думку аналітика, ймовірно, переможе Порошенко або Тимошенко. «Для Польщі твердий антиросійський курс президента Порошенка є корисним, позаяк Україна протягом його президентства насправді віддаляється від Москви. З іншого боку, табір Тимошенко менш схильний враховувати голос націоналістів», а отже, на думку автора, з її урядом Польщі легше було би вести діалог про історичні питання.

Джерело: Polskie radio dla zagranicy

Схожі публікації
Рішення Володимира Зеленського спричинило політичний скандал у Польщі. На крок Президента України різко відреагував колишній посол Польщі Бартош Ціхоцький.
Понад половина учасників опитування не змогли висловити думку щодо того, хто має стати президентом Кракова після Александра Мішальського.
Президент України Володимир Зеленський присвоїв Гданську почесне звання «Місто-рятівник» за допомогу українцям і підтримку України під час повномасштабної війни, яку Росія веде проти України.
Президент України підкреслив, що вшанування пам’яті жертв є важливим нагадуванням про небезпеку безкарності злочинів тоталітарних режимів.
Президент Кароль Навроцький точно не відвідає Київ найближчими місяцями. Він отримав запрошення торік, коли Володимир Зеленський був з офіційним візитом у Варшаві.
Дональд Туск і Володимир Зеленський обговорили на саміті в Єревані підготовку до конференції з відбудови України, яка відбудеться в Гданську.
Одна з трьох партій у новому угорському парламенті, ультраправа «Наша Батьківщина», оскаржує результати виборів. Її активісти стверджують, що їх дискримінувала платформа соціальних мереж.
Опозиційна партія «Тиса» під керівництвом Петера Мадяра виграла недільні парламентські вибори в Угорщині, усунувши від влади «Фідес» Віктора Орбана після 16 років правління.
Європейська комісія розраховує на зміну політики Угорщини щодо України та ЄС після парламентських виборів, однак поки що опозиція демонструє обережність.