Польща і світ
Китай не підроблятиме польську горілку і 99 інших продуктів

Європейський Союз і Китай підписали договір про захист географічних назв продуктів.

У списку з сотні захищених європейських продуктів опинилася теж польська горілка – вудка. Брюссель і Пекін досягли домовленості ще восени минулого року, хоча переговори тривали багато років.

Договір має захищати від підробки і привласнення прав на географічні назви продуктів. Усього у списку нараховується 10 європейських географічних назв товарів і стільки ж китайських. Комісія інформувала, що з напоїв, крім польської вудки, захищатиметься теж французьке шампанське, ірландське віскі, португальське порто й угорський токай. Ще у списку є грецька фета і прошутто з Парми. У свою чергу в китайському списку опинилися білий чай, рис і паста з квасолі.

Китай є важливим ринком для Європи. Минулого року він був третім за величиною експортним напрямком для сільськогосподарсько-споживчих товарів із ЄС. Це також другий за величиною ринок, на який потрапляє найбільше європейських продуктів, захищених європейськими географічними назвами.

Комісар із сільського господарства Януш Войцеховський повідомив, що підписання договору наближає його втілення в життя. Це планується зробити на початку наступного року.

«Продукти, які мають європейські географічні назви, відомі своєю якістю і розмаїттям, тому необхідно їх захистити», – прокоментував він.

Договір про захист географічних назв продуктів був підписаний за кілька годин перед початком відеосаміту за участю лідерів ЄС і Китаю, на якому обговорювалися болісні теми. Лідери європейських інституцій вимагали доступу до китайського ринку для європейських компаній і дотримання прав інтелектуальної власності. Група з понад 60 євродепутатів закликала лідерів Європи, щоб вони поставили майбутнє підписання інвестиційного договору в залежність від дотримання прав людини в Китаї, зокрема вказуючи на переслідування уйгурської мусульманської меншини.

Джерело: tvp.info

Схожі публікації
Депутати польського парламенту можуть у вересні ухвалити відповідний законопроєкт, який стосуватиметься всієї країни.
Поліцейські вважають це позитивним профілактичним рішенням.
Друге місце в рейтингу найкращих ковбас посіла польська копчена ковбаса. Перше місце дісталося м’ясному делікатесу з Португалії, а третє – іспанській ковбасі чисторра.
Компанія CARFAX стверджує, що з 3,5 млн автомобілів, проданих торік у Польщі, більшість становили транспортні засоби з двигуном внутрішнього згоряння, частка яких сягнула 54 %.
Так звані громадські холодильники, тобто пункти безплатного розповсюдження їжі, закликають не викидати, а віддавати невикористані після Великодня продукти і страви.
Статистика свідчить, що кількість акцій із продажу яєць перед Великоднем сьогодні на 4,6 % менша порівняно з минулим роком.
Поляки дедалі частіше заявляють, що хочуть обмежити марнування їжі під час Великодніх свят, однак на практиці й далі готують надто багато.
Стаціонарні магазини не зникають із ринку. Нове дослідження показує, що 39 % польських споживачів надають перевагу стаціонарним покупкам, а чимало поляків хочуть поєднувати покупки онлайн і офлайн.
Цей підводний тунель змінить життя мільйонів людей, які замість 20 годин долатимуть шлях між двома містами за 40 хвилин.