НАТОскоп
У Румунії створять навчальний центр пілотів F-16

Навчальний центр для пілотів винищувачів F-16 буде створено в Румунії. Винищувачі для нього нададуть Нідерланди.

Нідерланди та Румунія погодили створення навчального центру для тренування пілотів багатоцільових винищувачів F-16 на території Румунії.

Про це повідомила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен за підсумками розмови з румунським колегою Ангелом Тилваром.

«Для Нідерландів надзвичайно важливо продовжувати демонструвати нашу єдність і підтримку Україні в її боротьбі проти російської агресії. Нідерланди та Румунія вчора підписали лист про наміри щодо тренування та обслуговування F-16 у навчальному центрі в Румунії. Це конкретний крок до зміцнення протиповітряної оборони України від двох європейських країн і, безумовно, з боку всіх європейських країн, які є учасницями коаліції F-16», ‒ зазначила міністерка оборони Нідерландів.

Вона зауважила, що європейські урядовці обговорять теж напрями зміцнення європейської оборони та спільну роботу в рамках Стратегічного компасу ЄС, який був погоджений країнами-членами понад рік тому.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Нідерланди та Данія передадуть Україні десятки винищувачів F-16.

Схожі публікації
В Амстердамі заборонили публічну рекламу м’яса та товарів, пов’язаних із викопними видами палива.
Серед найцікавіших експонатів музею – перший комп’ютер Apple, який спочатку продавали як голу материнську плату. Сьогодні це рідкісний колекційний раритет вартістю понад 1 млн доларів.
Сухопутні війська Нідерландів першими в НАТО інтегрують підрозділи безпілотників та антидронові підрозділи до складу всіх бойових частин.
Минулого тижня літаки НАТО в країнах Балтії піднімалися шість разів, щоб ідентифікувати російські літаки.
Польська влада прямо говорить, що частину винищувачів, які досягають межі свого ресурсу, можуть передати Україні.
Польща може отримати не лише раніше анонсовану технологію безпілотників, але й самі безпілотники.
Дедалі більше поляків вирішують повернутися з трудової еміграції. Після Німеччини та Великої Британії від’ємне сальдо міграції з Польщею зафіксували Нідерланди.
Мая Санду підтримує возз’єднання своєї країни з Румунією. Вона визнала, однак, що багато молдован не погоджуються на таке приєднання, тому членство її країни в Європейському Союзі було би більш реалістичним варіантом.
Наприкінці січня в Румунії запрацює другий логістичний вузол НАТО, що дозволить удвічі збільшити постачання військової техніки Україні та полегшить доставку озброєння на фронт.