Польща
Ціни на нерухомість у Польщі знову б’ють рекорди

У Варшаві за квадратний метр житла потрібно заплатити в середньому майже 18 тис. злотих.

Ціни на нерухомість зростають з року в рік, хоч у деяких містах вони почали стабілізуватися. Згідно зі звітом Extradom.pl, у першому кварталі цього року за одну й ту ж саму суму торік можна було придбати квартиру, на 11 квадратних метрів більшу, ніж сьогодні. У Варшаві за квадратний метр потрібно заплатити в середньому майже 18 тис. злотих.

Представник девелоперської компанії Якуб Карлінський розповів в ефірі Polskie Radio 24, що  нерухомість у Кракові ненабагато дешевша.

«Ціни зросли на кілька процентів. Разом із тим у деяких містах видно, що зростання цін зупинилося. У Познані ціни не є аж такі високі, і зростання дещо пригальмувало. Лодзь також набагато дешевша, ніж інші міста.  Це пов’язано із тим, що більше людей із Лодзі виїжджає, ніж туди приїжджає», ‒ прокоментував експерт.

Забудовник не є прихильником державних програм субсидування кредитів. На його думку, кращим рішенням було би зниження процентних ставок.

«Таке рішення дуже нетривале, воно спричинить хаос на ринку. Замість пільгового кредитування нам би знадобилися більш здорова економіка, нижча інфляція, менші відсоткові ставки та доступний кредит для кожного, хто має потребу ним скористатися», ‒ додав Якуб Карлінський.

У першому півріччі цього року у восьми найбільших містах Польщі ціни на квадратні метри зросли приблизно на 20 % порівняно з аналогічним періодом 2023 р.

Схожі публікації
Варшавський ринок житла щойно подолав чергову символічну межу. Середня пропонована ціна нового житла уперше перевищила рівень у 20 тис. злотих за квадратний метр.
Авіакомпанії борються за клієнтів і виживання під час паливної кризи, спричиненої іранським конфліктом.
У 2025 р. до Міністерства внутрішніх справ і адміністрації РП надійшло понад 2500 заяв на дозвіл купівлі нерухомості іноземцями.
Світовий банк оцінив, що через війну з Іраном ціни на енергоносії у 2026 р. зростуть на 24 %, за умови, що найсерйозніші перебої в постачанні завершаться у травні.
У 2025 р. польські пенсіонери уклали понад 19,8 тис. угод довічного утримання. За даними Міністерства юстиції РП, щороку зростає чисельність осіб, які вирішують віддати житло в обмін на довічний догляд.
Міністерство фінансів вирішило продовжити дію знижених ставок до кінця квітня, а відповідне розпорядження було опубліковано вчора.
Міністерство сільського господарства Польщі шукає способи стримати різке зростання цін на добрива.
Під час опитування на тему максимальних цін на пальне поляки однозначно висловилися щодо цього рішення. Більшість хоче, щоб ціни, встановлені урядом, діяли до кінця цього року.
Статистика свідчить, що кількість акцій із продажу яєць перед Великоднем сьогодні на 4,6 % менша порівняно з минулим роком.