1300 кілометрів через найвищі перевали світу подолав Марцін Кожонек, мандрівник із Вроцлава. Під час майже місячної експедиції індійськими Гімалаями велосипедист виїхав на двох колесах на чотири перевали висотою понад 5 тисяч метрів над рівнем моря.
Мандрівник із понад 20-річним стажем проїхав 1300 кілометрів по горизонталі, понад 18 кілометрів по вертикалі і провів на велосипеді 24 дні. В експедицію «Kross the Himalava 2018» через гімалайські вершини в районі Ладах, які називають Малим Тибетом, він вирушив сам. Спортсмен подолав відомі маршрути зі Шрінагару до Лех і з Лех до Маналі. Дорогою подолав десять перевалів, розташованих на висоті понад 3000 метрів. Чотири з них – Хардунг-Ла, Чанг-Ла, Тангланг-Ла і Лачулунг-Ла – знаходяться на висоті більше 5000 метрів над рівнем моря.
«Загалом дорога була важкою, хоча 80 % її було асфальтовано. Ніколи не забуду запаморочливих пейзажів у цьому суворому ландшафті. У вузьких долинах, оточених стрімкими скелями, природа вирізьбила чудернацькі форми: шпилі, вежі й навіть арки. Інколи покриті гірським пилом скелі нагадували місячний ландшафт. Здивували мене лише дощова погода, болото і велика вологість повітря, чого влітку в цій частині Гімалаїв практично не буває», – сказав Марцін Кожонек.
Велосипедист мав із собою 30-кілограмовий багаж: намет, спеціально приготовану їжу, ліки та запас води.
«П’ять тисяч метрів – це вже вбивча висота, адже там можна загинути. На цій висоті кисню в повітрі удвічі менше. Вага велосипеда на цій висоті – це проблема. Кілограм багажу, якщо підкорювати гору – а тут ми її здобуваємо на велосипеді, – важить більше, ніж на рівнині. Тому я думаю, зусиль треба було докладати в кілька разів більше, ніж тут, внизу», – зазначив мандрівник.
У середньому в день велосипедист долав 50 кілометрів, у рекордний день – 90. Щодня перепад висот становив близько 1000 метрів.
Марцін Кожонек – мандрівник, велоінструктор, за фахом айтішник. Упродовж 20 років провів 17 експедицій, побував у 40 країнах. Найчастіше гостював у Африці та Азії.
Джерело: rmf24.pl