Польща
Прогноз Світового банку для Польщі: «Це буде вдалий рік»

У 2017 р. економічний ріст Польщі підвищиться до 3,1 % із показника 2,5 %, що за оцінками досягнуто у 2016 р. Всесвітня економіка також розвиватиметься швидше, у темпі 2,7 %, а не 2,3 % як очікували минулого року. Такі прогнози подав Світовий банк у звіті «Global Economic Prospects».

«Потрібно використати цей час на інвестиції в інфраструктуру та людей, без чого неможливий сталий економічний ріст, необхідний для боротьби із бідністю», – сказав цитований у повідомленні голова Світового банку Джим Йонг Кім.

Однак на прогнозах тяжіє ризик через невпевненість у політичних рішеннях, які можуть ухвалити в найбільших країнах. «Зміни в економічній політиці Сполучених Штатів через їхню роль в усій світовій економіці можуть мати величезне значення. Крім того, більша невпевненість в інших великих економіках також може мати негативний вплив на всесвітнє зростання», – оцінив директор у Світовому банку Айхан Косе.

Джерело: tvp.info

Схожі публікації
Світовий банк оцінив, що через війну з Іраном ціни на енергоносії у 2026 р. зростуть на 24 %, за умови, що найсерйозніші перебої в постачанні завершаться у травні.
Вступ Польщі до Європейського Союзу у 2004 р. часто подають як історію успіху: зростання економіки, нові дороги, відкриті ринки.
Ще десятиліття тому західний капітал вирішував, що робити в Польщі. Сьогодні ситуація виглядає зовсім інакше.
Світовий банк вдруге скоригував свої оцінки розвитку польської економіки в позитивний бік. Згідно з оновленим прогнозом, зростання ВВП Польщі у 2026 р. становитиме 3,2 %. Це на 0,2 % вище за попередні очікування.
Лише 16 % поляків оцінюють добробут Польщі достатньо високо, щоб вона опинилася серед найбагатших країн світу, а 11 % респондентів досі вважають, що живуть в бідній країні.
Попри задовільну економічну ситуацію, прискорення зростання ВВП і досі сильний ринок праці, показник добробуту знову знизився.
Прем’єр-міністр РП Дональд Туск заявив, що Польща стає 20-ю економікою світу. Однак Анджей Кубісяк із Польського економічного інституту вважає, що реальність може бути складнішою. 
За словами Анджея Доманського, серед держав-членів ЄС зростає бажання завдати Росії та її економіці ще більшого удару.
Цінова війна між Вашингтоном і Пекіном може означати збільшення витрат для деяких польських компаній.