GDDKiA rozpoczyna likwidację infrastruktury poboru opłat na odcinku Wrocław-Gliwice, a już w 2027 roku bezpłatny stanie się również fragment Katowice-Kraków.
Kierowcy samochodów osobowych i motocykli mogą szykować się na komfortową podróż bez postojów i dodatkowych kosztów.
Przez lata bramki poboru opłat były nieodłącznym elementem krajobrazu autostrady A4 na odcinku Wrocław-Gliwice.