Polska
Kierowcy odetchną z ulgą. Wkrótce koniec bramek na A4

GDDKiA rozpoczyna likwidację infrastruktury poboru opłat na odcinku Wrocław-Gliwice, a już w 2027 roku bezpłatny stanie się również fragment Katowice-Kraków.

Kierowcy samochodów osobowych i motocykli mogą szykować się na komfortową podróż bez postojów i dodatkowych kosztów.

Przez lata bramki poboru opłat były nieodłącznym elementem krajobrazu autostrady A4 na odcinku Wrocław-Gliwice.

Czytaj dalej:
Powiązane publikacje
Rozpoczynają się przygotowania do kompleksowej modernizacji historycznego dworca głównego PKP w Lublinie.
Rozpoczęły się przygotowania do przetargów na międzywojewódzkie i międzynarodowe przewozy kolejowe.
Dobiega końca budowa nowej, futurystycznej kładki w Krakowie, która połączy Kazimierz z Ludwinowem.
Podpisanie umowy na dofinansowanie drugiego etapu Mazurskiej Pętli Rowerowej otwiera kolejny ważny rozdział w rozwoju jednej z najpopularniejszych tras turystycznych w regionie.
Zarządu Dróg Miejskich zlecił przygotowanie wizualizacji kolei linowej ze śródmieścia do północnych dzielnic miasta, w budżecie zabezpieczono też środki na kolejne prace nad projektem.
W majowy weekend na polskie drogi wyjechało ponad 2,5 tys. funkcjonariuszy policji. Od 30 kwietnia do 3 maja doszło do 278 wypadków, w których zginęło 20 osób, a 321 zostało rannych.
Polacy mają „podarować” Ukraińcom autostradę do Lwowa. Budowę M10 (ok. 80 km) chce sfinansować polski rząd.
Czeski przewoźnik RegioJet kończy działalność na krajowym rynku w Polsce. RegioJet wycofuje się z polskiego rynku kolejowego, wskazując na "drapieżną politykę cenową" konkurencji i blokowanie dostępu do infrastruktury.
Najszybsze pociągi pojadą z Warszawy do Krakowa w 1 godz. 55 min. Na trasie osiągną prędkość 250 km/h. Skróci się także czas przejazdu do Katowic i Wrocławia.