Світовий банк оцінив, що через війну з Іраном ціни на енергоносії у 2026 р. зростуть на 24 %, за умови, що найсерйозніші перебої в постачанні завершаться у травні.
Президент США Дональд Трамп повідомив, що Сполучені Штати вживуть заходів, які будуть спрямовані на відновлення руху в Ормузькій протоці – ключовому морському шляху для транспортування нафти.
Індія, яка на початку року обмежила закупівлі російської нафти, щоб полегшити переговори з адміністрацією Трампа щодо американських мит, знову зміцнює енергетичну співпрацю з Москвою.
Від початку лютого Угорщина та Словаччина залишаються без російської нафти. Армія російського агресора пошкодила єдиний шлях постачання ‒ південну нитку нафтопроводу «Дружба» в Україні.