Більшість поляків вважає, що водії таксі з-за кордону мають складати іспит на водіння саме в Польщі.
Такі результати показало опитування, проведене Інститутом ринкових і соціальних досліджень IBRiS на замовлення Rzeczpospolita.
Поляки хочуть, щоб держава жорсткіше перевіряла навички водіїв таксі, зокрема іноземців. Згідно з опитуванням IBRiS, 83,9 % респондентів вважають, що всі таксисти, незалежно від громадянства, повинні складати польський іспит на право керування автомобілем.
Дискусія посилилася після трагічної аварії в Зомбках під Варшавою, у якій загинуло двоє людей. Водієм таксі був громадянин Туреччини, який працював через мобільний застосунок. Після цього в Польщі знову почали говорити про безпеку пасажирських перевезень і контроль за водіями.
Водночас іноземці, які хочуть працювати у сфері перевезення пасажирів у Польщі, повинні мати польське посвідчення водія. Такі правила діють із 2024 р. Однак польське посвідчення не означає автоматично складання нового практичного іспиту ‒ у деяких випадках йдеться про обмін документа.
Опитування показало, що найбільше прихильників обов’язкового польського іспиту – серед старших вікових груп. Серед людей віком 50–60 років підтримка такого рішення сягала понад 90 %.
У Польщі також обговорюють подальше посилення контролю за водіями таксі, зокрема перевірку документів та минулого кандидатів на роботу у сфері перевезень.